تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

کشور لهستان

کشور لهستان

لهستان

کشور لهستان در شمال دریای بالتیک قرار دارد این کشور دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است که هنوز هم مورد تأیید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است.جمعیت این کشور بیش از ۳۸ میلیون نفر اعلام شده است.طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به کشور لهستان را باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. این کشور در زمینه پویانمایی به رشد خوبی رسیده است به طوری که در طول ده سال گذشته این حرفه دارای رشد ۲۳ درصدی بوده است. طراحی در سال های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۸ رشد ۲۹ درصد داشته است و طراحی در زمینه پوسترهای نمایشی نیز از دیگر پیشرفت های مهم محسوب می شود.در این کشور بزرگترین بخش اقتصادی در بخش خدمات بوده
نام انگلیسی: Poland
نام عربی: بولندا
پایتخت: ورشو
قاره: اروپا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
زبان‌های رسمی: لهستانی
زبان‌های رایج: روسی ، اسلاوی، انگلیسی
واحد پول: زلوتی هر ۱۰ زلوتی معادل سه دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۶۱
جمعیت: بیش از ۳۸ میلیون نفر
منطقه زمانی: GMT+2 . Utc+1(cet)
دامنه اینترنتی: GMT+2 . Utc+1(cet)
این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و هشتمین کشور از نظر جمعیت در اروپا محسوب می شود. جمعیت این کشور بیش از ۳۸ میلیون نفر اعلام شده است. بزرگترین بخش اقتصادی در بخش خدمات بوده و به میزان ۴ درصد، در بخش صنعت به میزان ۳ درصد و در بخش کشاورزی به میزان ۵ درصد است.
اصلاحات اقتصادی در این کشور در وضعیت قرار گرفته است که می تواند توجیه اقتصادی خوبی را در بر داشته باشد. این کشور در سال ۲۰۱۵ با نرخ کمتر از ۴ درصد سالانه به نسبت سال ۲۰۱۱ همراه بوده است و حمل کالا در این کشور با رشد ۷ درصدی همراه است. طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به کشور لهستان را باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. در این کشور به میزان ۱۷ میلیون نفر نیروی کار وجود دارد. نرخ تورم در کشور لهستان کمتر از ۲ درصد است.
ثبت شرکت در این کشور یکی از بهترین روش هایی است که ایرانیان می توانند انتخاب نمایند، در برخی از شهرها فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت دیده می شود به طوری که آمارها نشان می دهد ایرانیان در این کشور ۷۵ درصد به نسبت ده سال گذشته به ثبت شرکت پرداخته اند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لهستان

اقتصاد هر کشور قلب تپنده آن کشور محسوب می‌شود به طوریکه روال‌های اقتصادی و منابع مالی گسترده هر یک می‌تواند از ارزش بالایی برخوردار باشد. اقتصاد این کشور بزرگترین اقتصاد در مرکز اروپا و همینطور ششمین در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این کشور از سال ۱۹۹۰ توانسته یک سیاست آزادسازی اقتصادی فراهم سازد. به طوریکه روش های موجود توانسته جلوی رکود اقتصادی این کشور را بگیرد. این کشور در سراسر دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی دارای رتبه ۲۰ جهانی است. این کشور دارای اقتصادی با درآمد بالا اعلام شده است. در کشور لهستان بیشترین درآمدزایی در بخش اقتصادی در بخش خدمات به میزان ۴ درصد، در بخش صنعت به میزان ۳ درصد و در بخش کشاورزی به میزان ۵ درصد است. این کشور در سال ۲۰۱۵ با نرخ کمتر از ۴ درصد سالانه به نسبت سال ۲۰۱۱ همراه بوده است و حمل کالا در کشور لهستان با رشد ۷ درصدی همراه بوده است. این کشور در زمینه ماشین آلات و تجهیزات الکترونیکی و همینطور وسایل نقلیه و همچنین پلاستیک در وضعیت خوبی قرار دارد. در سال ۲۰۱۰ این کشور با نرخ رشد اقتصادی ۹۹ درصدی همراه بوده است و یکی از بهترین ها در اروپا محسوب شده است. در سال ۲۰۱۴ میزان رشد اقتصادی این کشور به میزان ۴ درصد بوده و در سال ۲۰۱۵ دارای رشد ۷ درصدی بوده است این رشد در سال ۲۰۱۶ به میزان ۹ درصد و در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ درصد را به خود اختصاص داده است که رقم قابل توجهی است. نرخ بیکاری در این کشور در سال های گذشته تغییرات عجیبی داشته است به طوریکه در اواخر سال ۱۹۹۰ شاهد کاهش ۱۰ درصدی نرخ بیکاری در این کشور بوده ایم این در حالی است که در سال ۲۰۰۲ این کشور با افزایش نرخ بیکاری همراه بوده است. جدیدترین اخبار در زمینه نرخ بیکاری کشور لهستان در سال ۲۰۱۸ کمتر از ۸ درصد است به طوری که این کشور نیاز به نیروی کار بیشتری به نسبت سال های قبل دارد. تولید ناخالص داخلی کشور لهستان بیش از ۷ میلیارد دلار اعلام شده است که دارای رشد ۵ درصد به نسبت سال گذشت است. قیمت زلوتی لهستان متغیر است

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لهستان

کشور لهستان از نظر فرصت های شغلی فراوان برای جوانان رتبه بالایی به خود اختصاص داده است. این کشور در زمینه فناوری اطلاعات، در زمینه مالی و همینطور کسب و کارهای مختلف و موقعیت های مدیریتی رتبه سوم در دنیا را دارد.

از دیگر رتبه های کشور لهستان در زمینه مسکن است که رضایت افراد را به همراه دارد، به طوری که افراد می توانند با بودجه های متوسط به سادگی خانه پیدا کنند، رتبه این کشور در زمینه ملک نیز در دنیا از نظر شرط انصاف بالا است.

مشاوران انگلیسی زبان زیادی در کشور لهستان وجود دارد که می تواند برای کسانی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اند یک گزینه بسیار عالی باشد. در نظر داشته باشید که زندگی در کشور لهستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی کم هزینه تر است

کشاورزی کشور لهستان رتبه خوبی ندارد به طوری که از ۵ سال گذشته تا به امروز توانسته ۳ درصد رشد نماید که رقم قابل قبول است. همینطور فضای دامپروری در این کشور نیز نتوانسته در وضعیت خوبی گزارش شود البته کشور لهستان به نوبه خود در شرایط مختلف توانسته به رشد این بخش ها کمک نماید اما رتبه کشاورزی و دامپروری در کشور لهستان در دنیا ۵۲ اعلام شده است.

در کشور لهستان سیستم تحصیل در وضعیت متوسط دیده می شود شاید هنوز نظام تحصیل قدیمی به نظر برسد اما از نظر هزینه بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

طبق آخرین آماری که از این کشور به دسته ما رسیده است افرادی که قصد دارند مهاجرت به کشور لهستان را باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای ارزان قیمت با امکانات متوسط است به طوری که رتبه شغل و کسب و کار بالایی را برای خود رقم زده است. نرخ زلوتی لهستان با توجه به تغییرات ارز جهانی تغییر می کند.

در این کشور به میزان ۱۷ میلیون نفر نیروی کار وجود دارد. نرخ تورم در کشور لهستان کمتر از ۲ درصد است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی لهستان

ساختار سیاسی در کشور لهستان بر اساس ریاست جمهوری است به طوریکه او رئیس مملکت بوده و از دسته وظایف مهم آن معرفی نخست وزیر به پارلمان است. او می تواند برای جنگ و صلح تصمیم گیری نماید و همینطور می تواند با قدرت و اختیاری که دارد در مجلس نیز نقش تعیین کننده داشته باشد. نخست وزیر در این کشور رئیس هیأت وزیران محسوب می شود به طوریکه باید وزیرانش را به مجلس معرفی نماید و رأی گیری به طور دقیق صورت بگیرد. مجلس شورای ملی کشور لهستان دارای ۴۶۰ کرسی است که عموماً دوره های ۴ ساله خواهد بود. اداره مجلس ملی توسط هیأت رئیسه و با کمک ارگان هایی به نام شورا مشورتی صورت می گیرد. هیأت رئیسه در این کشور شامل رئیس جمهوری به علاوه سه الی چهار معاون است که عدد چهار جدیدترین آماری است که به دست ما رسیده است. تمام آنها از بین نمایندگان مردم انتخاب می شود. مجلس در کنار قانون گذاری می تواند وزرا را هم انتخاب کند و همچنین در بین کاندیدهای موجود رئیس جمهور را نیز تعیین می کند.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ لهستان

شهر ورشو پایتخت این کشور است و بیش از ۲ میلیون از جمعیت این کشور در این شهر زندگی می کنند و وضعیت کسب و کار در ورشو بسیار خوب است. فرصت‌های آموزشی و همینطور فضای کاریابی این کشور سبب شده است که اغلب مهاجرت به کشور لهستان به ورشو باشد.
کراکوف از دیگر شهرهای قدیمی در کشور لهستان محسوب می شود که منزلگاه خانواده سلطنتی بوده است و البته این شهر تا سال۱۶۰۹ پایتخت این کشور محسوب می‌شد. معماری خیره کننده این شهر قطعاً شما را به فکر فرو می‌برد. اولین دانشگاه لهستانی در این شهر تأسیس شد.
روکلای از دیگر شهرهای بزرگ این کشور است که دارای فضایی بسیار منحصر به فرد است. این شهر تاریخ غنی در دل خود جای داده است. این شهر به شهر کوتوله ها مشهور شده است.
گدانسک یک شهر بندری در کشور لهستان است که به نوبه خود در لیست کلان شهرهای کشور لهستان قرار گرفته است جمعیت این شهر بیش از ۴۶۳ هزار نفر است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.
پوزنان یکی از شهرهای بزرگ این کشور بوده. این شهر در لیست شهرهای تجاری مهم و همینطور مرکز حمل و نقل معتبر در دنیا قرار دارد. هر ساله نمایشگاه های مختلفی در این شهر برگزار می شود که بسیار ارزشمند است.

لودز در صنعت نساجی و چرم شهرت بالایی دارد به طوریکه امروزه مرکز فرهنگی هنری کشور لهستان محسوب می‌شود. در این شهر مدرسه فیلم برای علاقمندان فراهم شده است. این شهر بسیار محبوب هنرمندان است .

کاتوویز یک شهر صنعتی در کشور لهستان است که دارای جمعیتی در حدود ۳۵۰ هزار نفر است. این شهر در ۲۶۰ کیلومتری پایتخت کشور لهستان قرار دارد و از نظر ایرانیان برای زندگی ارزانتر و مناسب تر از ورشو است.

سزیسین از شهرهای بسیار پرجمعیت در کشور لهستان محسوب می شود و شب‌های بسیار زیبایی دارد.

از دیگر شهرهای بزرگ لهستان می توان به لوبلین، گدنیا، ترونی و …. اشاره نمود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان یکی از بهترین روش هایی است که ایرانیان می توانند انتخاب نمایند، در برخی از شهرهای کشور لهستان فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت دیده می‌شود به طوریکه آمارها نشان می‌دهد ایرانیان در این کشور ۷۵ درصد به نسبت ده سال گذشته به ثبت شرکت در کشور لهستان پرداخته اند. بیشتر شرکت ها در زمینه خدمات و صنعت رشد خوبی داشته است به طوریکه در سال ۲۰۱۸ شرکت های ایرانی که در زمینه قطعات خودرو فعالیت می کنند نیز رشد خوبی را به خود اختصاص داده است. کشور لهستان از نظر تولید و استقبال از کارآفرینان در وضعیت نرمال قرار دارد به طوریکه هر ساله به میزان مهاجران به این کشور افزوده می‌شود.

خلاصه تاریخ لهستان

نام بین المللی جمهوری خلق کشور لهستان پولند است که البته به زبانی محلی در زبان های قدیم پولسکا نامیده می شود. بیش از ۱۰۰۰ سال قبل در سرزمین کنونی این کشور شاهد قومی بودیم که ” له ” نام گرفته است. زمانی که برای بار اول در کشور لهستان دولت مستقل تشکیل شد نام این کشور به نام قوم مذکور اعلام شده است. این کشور در دوره های بعد نام قوم پولنی را نیز برای خود برگزید.

اولین خاندان سلطنتی در کشور لهستان پیاست نام دارد که به مدت ۴۰۰ سال یعنی در قرن دهم الی ۷۰ میلادی در این کشور سلطنت طولانی مدتی داشتند و البته فضای سلطنتی این خاندان بسیار عجیب و خوف انگیز بوده است. در سال ۱۹۴۱ در ماه ژوئن کشور لهستان توسط آلمان اشغال می شود و در طول جنگ جهانی دوم به میزان ۶ میلیون نفر کشته می شوند. بعضی از این افراد یهودی بودند، این جنگ بزرگ هنوز در تاریخ کشور لهستان بسیار پر رنگ و غم انگیز است. در اوایل سال ۱۹۴۵ تمام کشور لهستان به دست روسیه اشغال می شود. در این دوره حزب کمونیستی کارگران متحد در این کشور دنبال می شود.

در سال ۱۹۵۶ اولین حزب کارگری که در فضای ضد کمونیستی صورت گرفته بوده در کشور لهستان ایجاد شد. اجناس در سال ۱۹۸۰ بسیار گران شده بود و اعتصاب قشر کارگر آغاز شد. این اعتصاب سبب شد که بزرگترین تحولات کشور لهستان در آن زمان رخ دهد. در سال ۱۹۸۳ دیگر خبری از حکومت نظامی در این کشور نبود.قیمت زلوتی کشور لهستان متغیر است به طوریکه در آخرین نرخ زلوتی کشور لهستان معادل با یک سوم دلار آمریکا است.

خلاصه ای از جغرافیای لهستان

اگر شما هم قصد دارید به کشور لهستان مهاجرت نمایید و یا به فکر یک سفر کوتاه مدت در این کشور هستید قطعاً نیاز است که از فضای جغرافیای آن مطلع شوید.

کشور لهستان دراروپای مرکزی قرار دارد این کشور دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است که هنوز هم مورد تأیید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر جغرافیایی به طور دقیق کشور لهستان را مورد ارزیابی قرار دهیم، این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و هشتمین کشور از نظر جمعیت در اروپا محسوب می شود. جمعیت کشور لهستان بیش از ۳۸ میلیون نفر اعلام شده است. زبان کشور لهستان اغلب لهستانی است و واحد پول این کشور نیز زلوتی است. که هر ۱۰ زلوتی معادل با ۳ دلار آمریکا اعلام شده است. از نظر زمانی کشور لهستان دو ساعت و نیم نسبت به تهران عقب تر است.

آب و هوای کشور لهستان معتدل است به طوریکه زمستان های آن کمی سرد است و دارای تابستان های نسبتاً گرم است. اگر از سمت غرب این کشور را ارزیابی کنید دارای جریان های اقیانوسی از سمت روسیه است و بخش جنوبی آن نیز دارای آب و هوای گرمسیری است. در فصل زمستان شاید سرما و یخبندان در کشور لهستان دارای هوای قطبی قاره ای است و بارش برف سنگین نیز بخشی از فضای زمستانی این کشور محسوب می شود. گاهاً دمای هوا کمتر از صفر خواهد بود. اواخر تابستان در این شهر دارای توده هوای گرم و نیمه گرم هستیم. در بخش های شرقی این کشور پوشش گیاهی بیشتری دیده می شود و در بخش های جنوب غربی شاهد گونه های جانوری درنده هستیم.

کشورها و مناطق وابسته لهستان

کشور لهستان از بخش جنوب غربی با جمهوری چک هم مرز است این کشور از سمت جنوب با اسلواکی مرز مشترک دارد. از سمت شمال شرقی با کشور لیتوانی هم مرز است و از سمت جنوب شرقی نیز با اوکراین همسایه است. از طرفی از سمت شمال با دریای بالتیک مرز مشترک دارد. پرچم کشور لهستان دستخوش تغییراتی در طول تاریخ بوده است.

فرهنگ مردم لهستان

در کشور لهستان شاهد فرهنگی بسیار متنوع هستیم. به طوریکه عده ای برای جشن های مذهبی آماده می شوند و عده ای به پایکوبی های غیر مذهبی علاقه دارند در این کشور به فضای اعتقادی افراد بسیار احترام گذاشته می شود. زبان رسمی مردم کشور لهستان لهستانی است و سایر زبان های موجود روسی و اسلاوی است. البته زبان انگلیسی نیز در این کشور به زبان دوم مشهور است. در جامعه این کشور مذهب نقش بسیار مهمی دارد. اغلب جشن ها و تعطیلات مذهبی در لیست تعطیلات رسمی و ملی قرار دارد به طوریکه شرکت ها و مغازه ها در این روز بسته هستند.

مردم کشور لهستان به سبک کشورهای غربی لباس می پوشند اما در جشن های فرهنگی و مذهبی از لباس های سنتی استفاده می شود. بانوان عموماً از پیراهن های سفید رنگ با جلیقه های گلدوزی شده استفاده می کنند دامن های گل گلی به تن کرده و پوتین های بنددار می پوشند. در این کشور استفاده از گردنبندهایی که دارای مهره های مرجانی است بسیار مهم است. خانم های مجرد در این کشور از آرایش مو بیش از صورت استفاده می کنند. مردها لباس های شیک می پوشند و معمولا از شال گردن های سفید استفاده می کنند. استفاده از شلوارهای راه راه در این کشور بسیار دیده می شود و کلاه های رنگی نیز در نظر گرفته می شود.

خانواده و صداقت و همینطور رعایت ادب در کشور لهستان بسیار مهم است. به طور کلی اطرافیان به دو دسته تقسیم می شوند به طوریکه دسته اول آشنا خطاب شده و دسته دوم غریب است. کشور لهستان با ایرانیان بسیار صمیمی هستند. در این کشور هیچ کس حق ندارد به توریست توهین نماید. عموماً راهنماگر های مهمی هستند و سعی می کنند یک فضای صمیمی بسیار ارزشمند ایجاد نمایند. در کشور لهستان عید پاک بسیار مهم است و افراد در این دوره سعی می کنند با هم مهربان تر باشند. حجاب کشور لهستان آزاد است و هیچ کس زیر سوال نمی رود.

قوانین عمومی در لهستان

در کشور لهستان هرگز حق ندارید به رئیس جمهور کشور خودشان و دیگر کشور ها توهین کنید این کار یک جرم محسوب می شود.

رفتار با کودکان بسیار مهم است و هرگز فردی نباید حقوق کودکان را نادیده بگیرد.

بهتر است که قوانین کشور لهستان به طور دقیق دنبال شود و در زمان رانندگی نیز سعی کنید حواس خود را جمع نمایید.

ساده زیستی در کشور لهستان یک اصل است.

استفاده از لباس هایی با رنگ روشن و رسمی در شرکت و محل کار بهتر است

در این کشور شما حق ندارید در کنار یک شخص فقیر از دارایی خود صحبت کنید و یا لباس گران قیمت بپوشید.

سلامت دهان و دندان در کشور لهستان بسیار مهم است.

اقتصاد کشور لهستان به طور کلی به شرایط خدمات رسانی کشور بستگی دارد.

جهت اقدام مهاجرت به لهستان با مشاوران موسسه اکسین تماس حاصل بفرمایید.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *