تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

کارشناسی ارشد نروژ

کارشناسی ارشد نروژ

تحصیل کارشناسی ارشد نروژ

برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ مقررات و شرایطی در نظر گرفته شده است، برای اخذ پذیرش از دانشگاه متقاضی باید مدارکی مانند: مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی مرتبط با رشته درخواستی و مدرک معتبر زبان انگلیسی (IELTS/ TOEFL) یا زبان نروژی به دانشگاه ارسال نماید. همچنین دانشجو می تواند مدارک تکمیلی مانند: سوابق کاری، مقاله های چاپ شده و مدارک دوره های آموزشی گذرانده شده را ارسال نماید تا شانس او برای اخذ پذیرش از دانشگاه افزایش یابد.
کشور نروژ به عنوان یک کشور دانش بنیان، در سال ۲۰۲۱ نیاز بسیار زیادی به افرادی با مهارت و تخصص بالا دارد. به همین منظور هدف دولت این کشور دستیابی به کیفیت آموزش بالا برای دانشجویان بومی و خارجی می باشد. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید باید بدانید که طول مدت تحصیل در این مقطع ۲ ساله می باشد.

رشته های پرمخاطب کارشناسی ارشد در نروژ

دانشگاه های نروژ در طول هر سال تنها ۱ بار پذیرش دارند و متقاضیان باید تنها در زمان تعیین شده مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایند. زمان ثبت نام در هر دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور کلی دانشجو باید مدارک خود را از ۱ اکتبر تا ۱ دسامبر (۹ مهر تا ۱۰ آذر) به دانشگاه ارسال نماید. در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در رشته های گوناگون وجود دارد. رشته های تحصیلی زیر جزو رشته های پر مخاطب در دانشگاه های نروژ محسوب می شوند:
پزشکی
دندانپزشکی
پرستاری
حقوق
فنی و مهندسی
هنر
بازرگانی

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ

برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ شما می توانید به زبان نروژی و انگلیسی ادامه تحصیل دهید، باید به این نکته اشاره کرد که بیشتر رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی لازم است متقاضی مدرک IELTS با نمره 6.5 را ارائه نماید.
همچنین امکان ارائه مدرک TOEFL با نمره 72 تا 80 نیز وجود دارد.
اگر قصد ادامه تحصیل به زبان نروژی دارید و به این زبان تسلط ندارید می توانید پیش از ورود به دانشگاه به مدت ۱۲ ماه در دوره های در نظر گرفته شده شرکت نمایید و پس از تسلط به این زبان وارد دانشگاه شوید.

معرفی دانشگاه های تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

در حال حاضر این کشور دارای ۸ کالج، ۵ دانشکده علمی و ۹ دانشگاه متعلق به دولت می باشد، همچنین در این کشور تعداد زیادی موسسه آموزش عالی به صورت خصوصی وجود دارد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ دانشجویان باید ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند بدین منظور متقاضی باید اطلاعات کافی در رابطه با این دانشگاه ها کسب نماید. در این بخش سعی داریم به معرفی دانشگاه های معتبر این کشور بپردازیم.
دانشگاه آگدر
دانشگاه اسلو نروژ
دانشگاه برگن
دانشگاه فنی و علوم طبیعی نروژ
دانشگاه علوم زیستی نروژ
دانشگاه استونگر
دانشگاه ترومسو

اخذ بورسیه جهت تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

یکی از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ امکان اخذ بورسیه تحصیلی می باشد، امکان اخذ بورسیه تحصیلی از تمامی دانشگاه های نروژ وجود دارد اما بهترین دانشگاه این کشور برای ارائه بورس تحصیلی دانشگاه اسلو می باشد. مبلغ بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف نروژ متفاوت می باشد. جهت اخذ بورسیه تحصیلی لازم است متقاضی به زبان نروژی یا زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد، همچنین لازم است متقاضی مدارک زیر را به دانشگاه ارائه نماید:
۱ قطعه عکس
مدارک تحصیلی مقطع دیپلم
مقطع لیسانس
ریز نمرات دوره لیسانس
انگیزه نامه
معرفی نامه

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *