تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

کارشناسی ارشددر اسلواکی

کارشناسی ارشددر اسلواکی

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی

تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی با مزایا و موارد مثبت بی شماری همراه می باشد. دانشجویان و متقاضیان بین المللی که در مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی می شوند می توانند علاوه بر برنامه های تحصیلی با کیفیت و دوره های تحصیلی مقرون به صرفه، از طبیعت و مکان ها تاریخی و فرهنگی کشور اسلواکی نیز بهره مند شوند. دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور اسلواکی جهت تحصیل کارشناسی ارشد به سه بخش دولتی، ایالتی و خصوصی تقسیم می شوند. به طور کلی، تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی از یک الی سه سال به طول می انجامد و متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می بایست مدرک زبان آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و یا مجارستانی داشته باشند. ورود به دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کارشناسی ارشد در اسلواکی با ارائه مدرک لیسانس معتبر و همچنین کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان بین المللی جهت تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی می بایست مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، رزومه، ریز نمرات، مدرک زبان، مدارک بیمه، مدارک اثبات توان مالی کافی و پاسپورت خود را ارائه دهند. لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور اسلواکی مشغول به تحصیل شوند حتما باید بیمه درمانی داشته باشند.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسلواکی

آیا قصد دارید در دانشگاه های کشور اسلواکی مشغول به تحصیل در برنامه های کارشناسی ارشد شوید؟ در کشور اسلواکی دانشگاه های معتبری وجود دارند که دانشجویان می توانند در زمینه های مکانیک کاربردی، مهندسی معماری و داخلی، تجهیزات و فرآیندهای اتوماسیون و کنترل، کامپ پشتیبانی از تولید مهندسی مکانیک، مهندسی، فناوری و مدیریت ساختارهای محیطی در مهندسی عمران، استخراج و پردازش، امور مالی=بانکی و سرمایه گذاری، مهندسی صنایع، انفورماتیک، مدیریت منابع زمین، فن آوری های ساخت، مهندسی مکانیک، مکاترونیک، مدیریت عمومی و توسعه منطقه ای، ایمنی سیستم های فنی، مهندسی سازه و حمل و نقل، علوم انسانی، علوم کامپیوتر، پزشکی و سایر رشته ها مشغول به تحصیل شوند. از بهترین دانشگاه های اسلواکی جهت تحصیل کارشناسی ارشد می توان به موارد زیر اشاره کرد: Comenius University Slovak University of Technology in Bratislava Pavol Jozef Šafárik University University of Žilina University of Prešov University of Economics in Bratislava Constantine the Philosopher University in Nitra Technical University of Kosice Matej Bel University

کسب ویزای تحصیلی کشور اسلواکی

برای دریافت ویزای تحصیلی کشورهای خارجی، دانشجویان و متقاضیان می بایست مدارک و شرایط خاصی را دارا باشند. مهم ترین و اصلی ترین شرایط و مدارک لازم برای کسب ویزای تحصیلی کشور اسلواکی عبارتند از: کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر ارائه مدرک معتبر دوره متوسطه به همراه ریز نمرات داشتن پاسپورت معتبر ارائه مدارک شناسایی و مدارک پزشکی بیمه درمانی و بیمه مسافرتی داشتن توانایی مالی کافی پرداخت هزینه های ادرای و ثبت نام (درخواست)

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی چیست

اسلواکی با کشورهایی نظیر لهستان، جمهوری چک، اتریش، مجارستان و اوکراین همجوار است. در واقع در اروپای مرکزی قرار گرفته است. در دانشگاه های اسلواکی امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی وجود دارد.

آیا تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی به صورت رایگان امکان پذیر است

سیستم آموزش عالی در کشور اسلواکی همانند اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا براساس دریافت شهریه است. اما بیشتر دانشگاه های موجود در کشور اسلواکی برای دانشجویان بین المللی شرایطی را برای تخفیف ایجاد کرده اند. دانشجویان در زمان تحصیل در این کشور از کارت های بین المللی بسیاری می توانند استفاده کنند. این کارت ها به دانشجویان امکان تخفیف از بخش های مختلفی نظیر خوابگاه، دانشگاه، بخش حمل و نقل، رستوران، بازدید از مراکز فرهنگی و شرکت در رویدادهای علمی و فرهنگی و … را می دهد.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *