تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

دانشگاه های برتر کبک کانادا

دانشگاه های برتر کبک کانادا

معرفی دانشگاه‌های برتر کبک کانادا

دانشگاه مک گیل
دانشگاه مگ گیل دانشگاهی واقع در شهر مونترال استان کبک می‌باشد. بدون شک دانشگاه مگ گیل را می‌توان یکی از بهترین دانشگاه‌های کبک کانادا دانست. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ با فداکاری‌های جیمز مک گیل تاسیس شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در مونت رویال واقع در مرکز شهر مونترال قرار دارد. پردیس دوم دانشگاه مگ گیل نیز در ۳۰ کیلومتری پردیس اصلی و در مونترال آیلند واقع شده است.

دانشگاه مک گیل دوره‌های کارشناسی و دیپلم خود را در بیش از ۳۰۰ رشته مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد. این دانشگاه بیشترین تنوع از لحاظ تعداد دوره‌های موجود تحصیلی در سراسر کانادا را دارد.

وقتی به لیست برترین دانشگاه‌های کبک کانادا نگاه می‌اندازیم، در ردیف‌های اول نام دانشگاه مک گیل را خواهیم دید. این دانشگاه به مدت ۱۰ سال متوالی در لیست ۲۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. مگ گیل رتبه سوم برترین دانشگاه‌های کشور کانادا را نیز در اختیار دارد؛ همچنین بیشترین تنوع دانشجویان بین‌المللی در سطح جهان را نیز به خود اختصاص داده است.تمامی این نکات دانشگاه مک گیل را به گزینه‌ای ایده‌آل برای متقاضیان تحصیل در کبک تبدیل کرده است.

۳۰ درصد از دانشجویان دانشگاه مک گیل خارجی هستند که این تعداد از بیش از ۱۵۰ کشور جهان گردهم جمع آمده‌اند. فارغ التحصیلان مقطع دکترای این دانشگاه تا به حال برنده ۱۲ جایزه نوبل جهانی شده‌اند.

دانشکده‌های دانشگاه مگ گیل
• دانشکده مدیریت
• دانشکده پزشکی
• دانشکده مطالعات دینی
• دانشکده علوم
• دانشکده موسیقی Schulich
• دانشکده هنر
• دانشکده تحصیلات پیوسته
• دانشکده دندانپزشکی
• دانشکده آموزش و پرورش

هزینه تحصیل در دانشگاه مگ گیل
در ادامه هزینه های تحصیلی مقاطع مختلف دانشگاه مک گیل را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان کانادایی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی
شروع از ۲۶۲۲ دلار کانادا برای دانشجویان ساکن کبک و از ۸۱۸۶ دلار کانادا برای سایر دانشجویان کانادایی شروع از ۲۱۵۰۰ دلار کانادا
هزینه‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد یکسان است؛ همچنین هزینه تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان بین‌المللی از ۸۶۰۰ دلار کانادا شروع خواهد شد.

دانشگاه کنکوردیا در کبک کانادا

دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال در استان کبک واقع شده است. بیش از ۵۰ هزار دانشجو از ۱۵۰ کشور دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده است. در سه مورد از دانشگا‌ه‌های کبک کانادا زبان انگلیسی زبان اصلی تدریس به حساب می‌آید؛ یکی از این سه دانشگا‌ه، دانشگاه کنکوردیا می‌باشد. از این رو بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مونترال به سراغ این دانشگاه می‌روند.

دانشگاه کنکوردیا دو پردیس دانشگاهی به فاصله ۷ کیلومتری از همدیگر دارد. در این دانشگاه ۳۰۰ رشته دانشگاهی در مقطع لیسانس و ۲۰۰ رشته در مقطع ارشد تدریس می‌شود.

دانشگاه کنکوردیا در لیست برترین دانشگاه‌های تازه تاسیس (زیر ۵۰ سال) در قاره آمریکای شمالی رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در کلاس‌های درسی ۷۵ درصد از دوره‌های برگزارشده در این دانشگاه کمتر از ۶۰ دانشجو حضور دارند. این نکته دانشگاه کونکوردیا را به گزینه‌ای مناسب برای تحصیل در کبک تبدیل کرده است.

دانشکده‌های دانشگاه کونکوردیا
• دانشکده علوم
• دانشکده مهندسی جینا کودی
• دانشکده هنرهای زیبا
• دانشکده کسب و کار جان مالسون
هزینه تحصیل در دانشگاه کونکوردیا

در ادامه هزینه های تحصیلی مقاطع مختلف دانشگاه کونکوردیا را مورد بررسی قرار می دهیم.
جهت پذیرش هریک از دانشگاههای فوق با کارشناسان موسسه اکسین تماس بگیرید.
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان کانادایی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی
۲۵۴۴ تا ۷۹۴۰ دلار کانادا ۱۷۵۳۰ تا ۱۹۵۸۱ دلار کانادا
هزینه تحصیل در مقاطع تکمیلی برای دانشجویان کانادایی هزینه تحصیل در مقاطع تکمیلی برای دانشجویان بین‌المللی
۱۹۰۸ تا ۵۹۵۵ دلار کانادا ۱۱۷۲۸ تا ۱۳۱۴۸ دلار کانادا

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *