تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه لومونوسوف روسیه (Lomonosov Moscow State University) که دانشگاه دولتی مسکو هم (MSU) از آن نام می برند در سال ۱۷۵۵ میلادی تاسیس شد. این دانشگاه از منظر معماری ساخت و پردیس دانشگاهی در میان زیباترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه لومونوسوف روسیه یکی از بهترین دانشگاه روسیه از نظر سطح علمی و علوم تحقیقاتی است که اعتبار بالایی هم در سطح جهانی و بین المللی دارد. در میان فارغ‌الحصیلان برجسته این دانشگاه، ۱۱ برنده جایزه نوبل و ۷ برنده مدال فیلدز قرار دارد. همچنین پژوهشگران و اساتید دانشگاه دولتی مسکو به دلیل نتایج علمی که به دست آوردند موفق به دریافت جوایز متعددی از دولت روسیه شدند که در طی سال های گذشته بیش از ۴۰ دانشمند از این دانشگاه موفق به دریافت ۶۰ جایزه لنین و ۱۲۰ جایزه دولتی شدند. دانشگاه لومونوسوف روسیه در بین دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در روسیه هستند بسیار پرطرفدار و محبوب میباشد.

شرایط تحصیلی دانشگاه لومونوسوف روسیه

در این دانشگاه به طور متوسط حدود 39 دانشکده در MSU و جهت تحصیل مقطع کارشناسی وجود دارد که حدود 128 برنامه آموزشی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. برنامه های مرتبط با کارشناسی ارشد در 18 شاخه علمی و علوم انسانی و در 168 منطقه مختلف گسترش یافته است. بیش از 140 برنامه در دسترس برای یادگیری نیز وجود دارد. این دانشگاه حدود 1000 ساختمان و بنا؛ 8 خوابگاه را در خود جای داده است. محوطه دانشگاهی MSU بیش از یک میلیون متر مربع مسافت را به خود اختصاص داده است. سیستم کتابخانه ای آن به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه ها در نظر گرفته می شود چرا که حدود 9 میلیون کتاب را در خود جای داده است. MSU به عنوان یکی از آکادمی های بسیار بزرگ در نظر گرفته می شود که 15 موسسه تحقیقاتی؛ 8 موزه؛ 380 ساختمان؛ یک پارک علم و فناوری؛ باغچه گیاه شناسی؛ خانه انتشار؛ مرکز تفریح و سرگرمی و خانه افراد بااستعدادهای مختلف را در خود جای داده است. دانشگاه لومونوسوف روسیه حدود ۶ شعبه بومی در روسیه دارد که عملکرد آن همانند ۵ محوطه دانشگاهی قبلی در جمهوری شوروی می باشد. بیاد داشته باشید که این دانشگاه همکاری هایی با Eurasion داشته است. علاوه بر این MSU به عنوان شریک 60 موسسه آموزش عالی در جهان در نظر گرفته می شود. این دانشگاه حدود 11 جایزه نوبل ادبیات و 7 مدال را در گرایش های مختلف به خود اختصاص داده است. این در حالیست که شخصیتهای معروفی نظیر: نویسنده Anton Chekhov و Ivan Turgenev در MSU تحصیل داشته اند. علاوه بر این Mikhail Gorbachevh از دیگر شمایل معروف در این خطه به حساب می آید.

رنکینگ جهانی و اعتبار دانشگاه لومونوسوف روسیه

رنکینگ جهانی دانشگاه در QS سال 2015-16 (108) رنکینگ دانشگاه های جهانی (۲۰۱۵-۱۶) (۱۶۱) موقعیت و وضعیت حمل و نقل دانشگاه از سال 1953 اغلب دانشکده های این کشور در Sparrow Hills و در جنوب غربی مسکو و در 5 کیلیومتری مرکز شهر واقع شدند. محوطه دانشگاهی MSU کاملا گسترده می باشد و بیش از 1000 ساختمان را در خود جای داده است. یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به مرکز شهر با مترو می باشد و حدود ۱۰ دقیقه راه رفتن تا دانشگاه را می طلبد؛ این درحالیست که برای رفتن به مرکز شهر افراد بایستی به مدت ۱۵ دقیقه وقت خود را صرف نمایند.

شرایط ورود و پذیرش دانشگاه لومونوسوف روسیه

شرایط ورود به دانشگاه لومونوسوف روسیه بسیار خاص می باشد که گزینه های انتخابی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. تمامی متقاضیان بایستی فرم درخواست خود را ارسال نمایند؛ علاوه بر این ارائه عکسی در سایز گذرنامه و ارائه مدرک ترک مدرسه نیز نیاز می باشد. تمامی دوره ها به زبان روسی می باشد. علاوه بر این شرکت در دوره های زبان روسی برای تمامی دانشجویان بین المللی و در مرکز MSU امکان پذیر است. موسسه مهاجرتی اکسین راه ورود و پذیرش را برای شما تسهیل نموده است. بیاد داشته باشید که بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) و حدود ۷۰۰۰ دانشجو در مقاطع بالاتر در این دانشگاه تحصیل می نمایند. بیش از ۶۰۰۰ استاد؛ سخنران و حدود ۵۰۰۰ محقق در این دانشگاه تحصیل می نمایند. سال تحصیلی در MSU از سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن پایان می یابد. این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد. امکان اخذ انتقالی برای دانشجو به مدت ۲ ترم (فوریه-مه) امکان پذیر است. بیاد داشته باشید که در درون دانشگاه های بسیار عالی.علوم طبیعی و ریاضیات تدریس می شود. بیش از ۳۹ دانشکده به انجام امور تحقیقاتی و مهندسی اختصاص داده شده است. MSU حدود 15 موسسه و مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده است که مواردی نظیر: موسسه فیزیک هسته ای Skobeltsyn؛ موسسه مکانیک؛ موسسه Sternberg؛ مرکز محاسبات تحقیقی؛ ایستگاه دریای سفید زیست شناسی؛ موسسه Belozersk، موسسه فیزیک؛زیست شیمیایی A.N. Belozersky؛ موسسه زیست شناسی M.N، موسسه نظری میکروفیزیک و دانشگاه Herbarium مسکو را در بر خواهد گرفت.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *