تهران، سعادت آباد
021-26763265 021-26764325

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات و مقدمه ای بر آن

تحصیل در امارات ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات در مقاطع مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. در چه مقاطعی تحصیل در این کشور امکان پذیر است؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاههای این کشور وجود دارد؟ هزینه های زندگی دانشجویی چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه تحصیل در امارات پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه توضیح می دهیم.این کشور با مکان های دیدنی و جذاب، ساختمان های بلند، مراکز خرید عظیم، سواحل خیره کننده، یکی از مقاصد توریستی دنیا می باشد. البته مراکز علمی خوبی در این کشور نیز وجود دارند که بتوانید در مقطع مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس در آنها تحصیل کنید. اما تحصیل و کار در امارات سبب اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود.

تحصیل در امارات و شرایط عمومی آن

نرخ سواد در امارات متحدۀ عربی به 90٪ می رسد و امروزه این کشور در زمینه بهبود موسسات علمی و فن آوری، پول زیادی را صرف می کند. امارات متحدۀ عربی هم رتبه برخی دیگر از موسسات تحقیقاتی و آموزشی بزرگ قرار گرفته است و مرکز تحقیقات و آموزش های کاربردی (CERT) را تشکیل داده است، جایی که با شرکت های بزرگ در سراسر جهان در زمینه توسعه فناوری نانو، بیوتکنولوژی و توسعه مرکز بزرگ سوپرکامپیوتر در جنوب آسیا همکاری می کند. دانشگاه های این کشور نیز شروع به کسب شهرت گسترده در سراسر جهان کرده اند و در زمینه علوم، تکنولوژی و سیاست جهت تحصیل در امارات دانشجو می پذیرند. نکته مهم در باره تحصیل در امارات متحدۀ عربی و دیگر کشورهای عربی این است که طبق قانون دول عرب به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی کنند. افراد می توانند در این کشورها ویزای تحصیل یا ویزای کار دریافت کنند و به کار و تحصیل مشغول شوند اما برخلاف کشور‌های غربی، هر چند سال هم که در این کشورها مشغول به کار و تحصیل باشند، هیچگونه تبعات اقامتی و تابعیتی برای آنها بدنبال نخواهد داشت.

تحصیل در امارات در مدارس

تحصیل در امارات برای افراد زیر ۱۸ سال که در امارات متحده عربی تحت حمایت والدین یا بستگان خود و یا دانشجویان بین المللی خارجی که قصد تحصیل در یکی از کالج های امارات متحده عربی را دارند امکان پذیر است. دانش آموزان مدارس باید با حداقل ۹۵ درصد از واحد های دوره متوسطه را، چه مدارس دولتی و چه خصوصی، گذرانده باشند. نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش در کالج های خصوصی در این کشور آیلتس ۵.۵ می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی امارات

تحصیل در مقطع کارشناسی امارات ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. اغلب افرادی که تحصیل در امارات در مقطع لیسانس را انتخاب می کنند، به دلیل اخذ اقامت آمریکا ، اقامت انگلستان و اقامت کانادا می باشد، برای این که دانشجویان در این مقطع تحصیل با گذشت ۲ تا ۳ سال می توانند به دانشگاه های معتبر این کشور ها درخواست ادامه تحصیل دهند و تحصیلات خود را در این کشور ها به پایان برسانند. دانشجویان مقطع کارشناسی مجاز به کار در امارات هستند و می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۴۲ درهم به ازای هر ساعت کار کردن دریافت نمایند. با این مبلغ می توان بخشی از هزینه های تحصیل در امارات را تامین کرد. هزینه تحصیل در امارات مقطع کارشناسی بین ۱۸۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار درهم در سال متغیر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد امارات

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲ سال طول خواهد کشید. دروس در این مقطع تحصیلی به دو زبان انگلیسی و عربی ارائه می شوند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در امارات پس از اتمام تحصیلات خود در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نداشته باشند، دولت امارات به آن ها یکسال زمان می دهد تا شغل مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری امارات تغییر دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در امارات، حین تحصیل می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۴۲ درهم به ازای هرساعت کار دریافت نمایید که این مبلغ بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین می کند. هزینه تحصیل در امارات مقطع کارشناسی ارشد بین ۹۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ درهم متغیر می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا امارات

تحصیل در امارات مطقع دکترا حدود ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند در دانشگاه هایی که از جانب سایر کشورها شعبه زده اند به تحصیلات خود در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. دانشگاه هریوت وات از سوی دولت انگلستان و دانشگاه ولگونگ و کوئینزلند از سوی دولت استرالیا در امارات تاسیس شده اند. تحصیل در مقطع دکترا در امارات با کیفیتی بسیار بالا و در سطح بین المللی ارائه می شود که شامل رشته های متفاوتی می باشد. برای تحصیل در امارات مقطع دکترا، دانشجویان باید حتما مدرک آیلتس یا تافل داشته باشند. دانشجویانی که به صورت تمام وقت مشغول تحصیل هستند می توانند با گذشت ۸ ترم این مقطع را به پایان برسانند. اما دانشجویانی که به صورت نیمه وقت مشغول تحصیل هستند، ممکن است ۱۰ تا ۱۲ ترم طول بکشد. هزینه تحصیل در امارات مقطع دکترا بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ درهم می باشد.

مدارک مورد نیاز تحصیل در امارات

فرم پر شده ثبت نام.
پرداخت مبلغ ۱۸۰ درهم فرم ثبت نام.
ترجمه و تائید مدارک تحصیلی.
مدرک زبان آیلتس یا تافل.
گذراندن امتحان سطح و ریاضیات.
نامه رسمی از جانب دو معرف که توانایی دانشجو را در اتمام موفقیت آمیز دوره های دانشگاهی گواهی نمایند.
دیپلم ۱۲ ساله الزامی است.
عکس رنگی.
کپی پاسپورت و ویزا.
اثبات پشتوانه مالی.

هزینه تحصیل در امارات

هزینه تحصیل در امارات بسیار بالا است و تحصیل در امارات سالانه حدود ۱۴۶.۹۲۰ درهم برای شما هزینه خواهد داشت. هزینه زندگی در امارات بستگی به این دارد که شما در کدام شهر بخواهید تحصیل کنید. مثلا کرایه یک آپارتمان ۱ خوابه در دبی از حدود ۳۶۰۰۰ درهم در سال شروع می شود. هزینه امرار معاش و خورد و خوراک هم اگر کم توقع باشید حدود ۲۰۰۰ درهم در ماه است.
هزینه تحصیل در دانشگاه های امارات
دانشگاه های امارات

هزینه تحصیل در دانشگاه های امارات

Al Dar University College

۲۷۰۰۰-۳۶۰۰۰ درهم

Al Ghurair University

۳۵۰۰۰-۵۰۰۰۰ درهم

American University in Dubai

۴۳۶۰۱-۸۲۵۰۰ درهم

Amity University Dubai

۳۵۰۰۰-۵۵۰۰۰ درهم

Birla Institute Of Technology And Science Pilani

۲۰۰۰۰-۴۰۰۰۰ درهم

Canadian University Dubai

۶۶۱۵۰-۶۶۱۵۰ درهم

Cass Business School Dubai

۱۶۸۰۰۰-۱۶۸۰۰۰ درهم

CCP Graduate School

۶۰۰۰-۱۰۰۰۰ درهم

Curtin University Dubai

۲۷۹۴۵-۴۸۳۰۰ درهم

Dubai College Of Tourism

۲۰۰۰۰-۲۰۴۰۰ درهم

Dubai Medical College For Girls

۱۰۰۰۰۰ درهم

EMDI Institute Of Media And Communication

۸۵۰۰-۲۸۵۰۰ درهم

Emirate Academy Of Hospitality Management

۱۰۷۳۰-۲۳۳۱۰۰ درهم

Emirates Aviation University

۲۴۹۰۰-۵۹۵۰۰۰ درهم

Esmod Dubai

۱۳۵۰۰-۲۲۵۰۰ درهم

European University College Brussels Dubai

۳۵۰۰۰-۲۲۰۸۰۰ درهم

Hamdan Bin Mohammed Smart University

۲۴۰۰۰-۵۰۵۰۰ درهم

Harvard Medical School Dubai

۷۰۰۰-۲۵۰۰۰ درهم

Heriot Watt University Dubai Campus

۴۰۰۰۰-۷۷۹۹۶ درهم

Hult International Business School

۱۴۳۰۰۰-۲۶۵۰۰۰ درهم

Institute Of Management Technology Dubai

۳۶۰۰۰-۴۶۰۰۰ درهم

Jumeira University

۳۶۰۰۰-۵۰۰۰۰ درهم

MENA College Of Management

۳۳۰۰-۳۶۰۰ درهم

Middlesex University Dubai

۵۲۵۰۰ درهم

MODUL University Dubai

۴۰۳۷۰-۱۶۱۴۸۰ درهم

Murdoch University Dubai

۲۸۰۰۰-۴۶۰۰۰ درهم

RCSI Dubai

۵۰۰۰۰-۶۰۰۰۰ درهم

SAE Institute

۶۶۰۰۰-۱۳۲۰۰۰ درهم

Synergy University Dubai

۱۶۵۱۵-۲۹۳۶۰ درهم

SZABIST Dubai

۱۸۰۰۰-۹۰۳۰۰ درهم

The British University In Dubai

۵۵۰۰۰-۷۵۰۰۰ درهم

The College Of Fashion And Design

۷۵۰۰۰ درهم

UK College Of Business And Computing

۲۴۰۰۰-۳۰۰۰۰ درهم

University Of Birmingham Dubai

۷۷۰۳۰-۱۰۴۵۲۰ درهم

University Of Bradford Dubai

۱۷۶۰۰-۲۱۰۰۰ درهم

University Of Dubai

۲۳۰۰۰-۳۳۰۰۰۰ درهم

University Of Jazeera

۲۸۵۰۰-۴۲۷۵۰ درهم

University Of Strathclyde Business School

۱۳۰۰۰۰ درهم

University Of Wollongong In Dubai

۶۷۵۰۰-۲۱۷۶۰۰ درهم

Zayed University Dubai Academic City

۸۴۰۰۰-۱۲۸۰۰۰ درهم

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *